Ünlü kripto para borsası Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin 1 milyon dolar olacak iddiasında bulundu. Katıldığı Altcoin Daily programında bu açıklamayı yapan Zhao; ”Kısa vadede Bitcoin’in 1 milyon dolar olması ne kadar mümkün bilmiyorum ancak bir gün Bitcoin 1 milyon dolar olacak” diyerek büyük bir iddia ortaya attı. Bir saat süren yayın boyunca önemli açıklamalar yapan ünlü isim, Bitcoin’in güncel durumu ile alakalı da çarpıcı açıklamalar yaptı. Zhao’nun açıklamaları oldukça önemli zira başta da belirttiğimiz gibi kendisi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’nin CEO’su konumunda.

Bitcoin’in yanı sıra Ethereum konusunda da açıklamalar yapan Zhao, Ethereum’un da iyi yerlere geleceğini düşündüğünü belirtti. Ethereum ile ilgili olarak; ”Ethereum 2.0 ile birlikte Ethereum’da büyük bir çıkış bekliyorum. Coronavirüs sebebiyle beklentilerin altında kalınmış olsa da, bu dönemden sonra Ethereum’unda ivme yakalaması sürpriz olmaz.” şeklinde konuştu. Şu an kripto para deyince akla ilk gelen koinin Bitcoin olmasıyla alakalı olarak da, gelecekte bu durumun değişebileceğini belirten Zhao, farklı kripto paraların da çıkış yakalaması ihtimalinin hiç de az olmadığını söyledi.

Bitcoin 1 Milyon Dolar Olacak İddiası Gerçekçi Mi?

Binance CEO’su Changpeng Zhao Bitcoin ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atmış olsa da, bunun gerçekçiliği tartışılabilir. Ünlü CEO iddiasından emin bir şekilde konuştuğu için yatırımcıların umutladığını söyleyebiliriz. Röportajında, yuvarlak cümlelerden kaçınan Zhao, net şekilde Bitcoin’in başarılı olacağına kesin gözüyle baktığını belirtti.

Kripto para piyasasındaki ivmeden memnun olduğunu söyleyen Zhao, ancak hala yetersiz bir durumda olduğunu belirtti. Özellikle de Amerikan Doları gibi geleneksel paralara karşın kripto paraların henüz çok yeni olduğunu söyledi. Bu durumun zaman içerisinde kripto paraların lehine değişeceğini söyleyen CEO, kripto para piyasasının çok daha fazla büyüme potansiyeli olduğunu belirtti.

Kripto Paraların Yükselişi Devam Edecek Mi?

Zhao’nun Bitcoin 1 milyon dolar olacak iddiasıyla birlikte, kripto paraların yükselişinin ne zamana kadar devam edeceği sorusu gündeme geldi. Ünlü CEO’nun tahminine göre; 5 yıl sonra kripto para piyasası bugünden daha farklı bir pozisyonda olacak. Zhao’nun tahminlerine göre çok daha fazla büyümüş olan ve Bitcoin’in hala lider olduğu bir kripto para piyasası yatırımcıları bekliyor olabilir.