Bitcoin 9000 Dolar civarında dolaşırken, gün içerisinde bu rakamın altını tekrar gördü. Ünlü kriptop para birimindeki fiyat dalgalanması bu hafta da devam ediyor. Geçtiğimiz dönemde sert bir şekilde yükselerek, yatırımcısını mutlu eden 1 numaralı kripto para birimi olan Bitcoin, bugün ise sert bir düşüş yaşadı. 24 saat içerisinde öncelikle 8000 dolar bandını aşan, daha sonra da bu sert yükselişine devam edip 9000 dolar bandını aşan Bitcoin, 1 saat içerisinde 600 dolar düşüş yaşayarak 8900 Amerikan Doları civarına geriledi.

Bu şok düşüşe rağmen, Bitcoin’in son 1 gün içerisindeki verileri ise oldukça olumlu bir grafik çiziyor. Bitcoin, son 24 saat içerisinde yüzde 10’luk bir yükseliş yaşadı. Bu orana, 1 saat içerisindeki 600 dolarlık düşüşün dahil edilmediğini belirtmemiz gerekiyor. Özellikle korona salgını sonrası Bitcoin grafiklerinin oldukça değişken olduğunu açıklamakta fayda var.

bitcoin sert düşüşe rağmen, 24 saat içerisinde 1500 dolar civarı değer kazandı

Bitcoin, dünden bu yana 1500 Amerikan Doları’ndan daha fazla yükseliş gösterdi. Dün 7800 Amerikan Doları civarında seyreden Bitcoin, bugün ise 9420 Dolara ulaştı. Bu rakam yüzde %20’nin üzerinde bir artışa tekabül ediyor. Bu da yatırımcılar açısından oldukça ciddi bir yükseliş.

Bitcoin 9000 Dolar Olabilir Mi?

Bitcoin’de yaşanan bu ani değişimler yatırımcıların da ilgisini çekti. Bitcoin borsalarındaki işlem hacimlerinin yükseleceğini tahmin eden uzmanlar, ilk çıktığından beri 1 numaralı kripto para birimi olma özelliğini taşıyan Bitcoin’in, uzun bir süre daha rakipsiz olacağını tahmin ediyorlar.

mart ayındaki sert düşüş telafi edilebilir.

Mart ayının ilk döneminde, Bitcoin’de meydana gelen sert düşüş pek çok yatırımcıyı zarara uğratmıştı. Ancak, son haftalardaki yükseliş trendi ile birlikte, yatırımcıların zararının telafi edilebileceği konuşuluyor. 2020 yılı ile birlikte, Bitcoin’in yüzde 20’den fazla yükseliş yaşadığını görüyoruz. Koronavirüs (covid-19) sonrası kripto paraların durumu ile alakalı ise çok sayıda farklı görüş yer alıyor.

Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve teknokoin.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.