Bitcoin için rekor beklentisi olsa da, bu ne kadar gerçekçi? Uzmanların bu konudaki görüşleri neler? Tanınan isimlerden olan olan Crypto Birb nickli analist, sosyal medya platformu Twitter’dan bir paylaşım yaptı. Yaptığı paylaşımda gözde kripto birimi Bitcoin (BTC) için iki ihtimalden bahsetti. Bilindiği üzere Bitcoin (BTC) 9.000 dolar ile 10.000 dolar arasına sıkışıp kalmış durumda. Bu durum, yatırımcıların stresli bir süreç geçirmesine sebep oluyor. Ünlü analist konuya dair, Bitcoin’in (BTC) 50 günlük basit hareketli ortalama nedeniyle ayıların baskısını önlediğini söyledi.

Aynı zamanda, ayılar için önemli bir nokta olan 50 günlük basit hareketli ortalamanın kırılması sonucunda BTC fiyatının 7.518 dolar seviyelerine kadar düşebileceğini belirtti. Ünlü analiste göre, başka ihtimaller de var. BTC’nin düşüş yaşamadan önce ise 9.000 dolar, ardından da 8.500 dolar destek seviyelerine tutunabileceğini ifade etti. Yaşanan bu durum sonucunda ise BTC (Bitcoin) alışlarının artacağını ve bu ilgi sayesinde BTC fiyatının da yükseleceğini ifadelerine ekledi. Bu yükseliş ivmesi ise ilk olarak 10.500 doları ardından da 12.000 doları kırmayı başarabilir. Ünlü analist Crypto Birb, bahsettiği bu ihtimalin Temmuz ayı gibi yaşanacağını belirtti. Peki BTC bu sinyallerden hangisini veriyor ? Düşüşe mi yükselişe mi daha yakın? 

BTC (Bitcoin) grafiğine baktığımızda ise BTC fiyatının kısa bir süre daha belirsizliğine devam edecek gibi duruyor. Hala fiyatı dalgalı olan lider kripto para birimi için madencilerin tarafından satış baskısının azalması BTC (Bitcoin) fiyatının yükseliş ivmesi kazanmasında önemi bir rolü olacaktır diyebiliriz. Bitcoin için rekor beklentisi yıllardır zaman zaman piyasalarda konuşulan durumlardan bir tanesi.

Bitcoin İçin Rekor Beklentisi Olsa da Boğalar Hala Beklemede

Lider kripto para birimi olan Bitcoin’ in (BTC) için kritik nokta olan 10.400 dolar seviyesinin kırılması ile bir FOMO başlayabilir. Bu da BTC fiyatını yükselişe geçirebilir. Faakt ünlü analistin yorumlarına da bakarak söyleyebiliriz ki 7.518 dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme yaşanması çok daha olası gözüküyor. Yaşanacak bu gerileme ise yeni bir yükselişin başlangıç noktası olacaktır. Boğalar için kritik nokta ise 50 günlük MA ( 50 Günlük Hareketli Ortalama) .