Bir numaralı kripto para birimi Bitcoin kendini toparlıyor gibi görünüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı, Haziran ayının son çeyreğinde ani bir satış baskısına maruz kaldı. Bu hafta başında 9.800 dolar seviyesini gören Bitcoin (BTC), Salı akşamı da aniden 600 dolar kadar kayıp yaşadı. Ardından birçok borsada 9.100 dolar seviyelerine gelmesiyle de yatırımcıların endişeleri arttı. Asıl düşüşünü Mart ayında 3.700 dolar seviyesine gerileyerek yaşayan BTC, hemen arkasından 10.000 dolara kadar hızlı bir ivmeyle gelmişti. Yaşanan bu riskli durumlarda yatırım yapma fikrinin, bazen de kazandırdığını ortaya koymuştu.

Fakat şu an için konuşacak olursak, BTC fiyatı ne kadar düşük olursa olsun kimse yatırım yapmaya sıcak bakmıyor diyebiliriz.
Bunun pek çok sebebi olmasına rağmen, uzmanların görüşlerinin asıl etki sahibi olduğu gerçek. Bitcoin kendini toparlıyor olsa da yatırımcıların güvenini kazanması biraz zaman alabilir. Öte yandan, birçok ünlü isim de konuya dair yorumlarda bulundu.

Bitcoin Kendini Toparlıyor ve Fiyatında Değişim Yaşanabilir

Her ne kadar olumsuz tablo sunsa da, lider kripto para birimi Bitcoin için ünlü analistlerden birisi olan ve aynı zamanda ekonomist Nunya Bizniz açıklamalarda bulundu. Analist, BTC için iyimser bir grafik yayınlayarak kripto para birimine olan inancını gözler önüne serdi. Bizniz, Bitcoin için hala her şeyin mümkün olduğunu gösteren bir grafik yayınladı. Bitcoin’ in Mart ayında başlayan trend hattına geri döndüğünü ve benzer bir durumda olduğunu ifade etti. Ünlü analist, fiyatın aslında 2 aylık destek noktasına gerilediğini vurguladı.


Yayınlanan grafiğe göre, Bitcoin (BTC) fiyatı 7.500 dolar seviyelerinden düşene kadar, boğaların kontrolü elde tutacağını söyleyebiliriz. Nunya Bizniz, ilk destek hattının 9.100 dolar olacağını, devamında ise 8.500 dolar ve son destek hattı olarak da 7.500 dolar tahmininde bulunduğunu ifade etti. Ünlü analistin bu yorumları ise, piyasalarda her ne kadar olumsuz hava hakim olsa da, düşüşün hala yükseliş ve kazanç öncesinde fırsat olabileceğini ortaya koydu. Ayrıca bunu değerlendiren bir kesimin olduğunu da ortaya çıkartıyor.

Bitcoin 50.000 Dolara Yükselebilir İddiası

Her ne kadar Bitcoin (BTC) için umutlar azalmış gözükse de, iddialı tahminler de yok değil. Son günlerdeki iddialı tahminlerden biri de Messari Research firmasından geldi. En önemli kripto para araştırma firmalarından birisi olan Messari Research tarafından yayınlanan veriler, yatırımcıların umutlarını tekrar yeşertebilir.

Kripto para araştırma firmalarından birisi olan Messari Research tarafından paylaşılan veride, kurumsal firmaların Bitcoin fiyatında etkili olduğunu ortaya çıkarıyor. Verilere göre; kurumsal firmalar net gelirlerinin %1 kadar küçük bir kısmını Bitcoin’e yatırmaları durumunda, Bitcoin (BTC)’nin fiyatı 50.000 dolara kadar yükselebilir.