Bitcoin ralli sinyalleri başlamış gibi görünüyor. Ünlü kripto para biriminin kendisini toparlamaya başladığını, fakat kilit direnç noktalarını aşamadığını biliyoruz. Buna rağmen yaşanan bu durum piyasada negatif bir bakış açısı oluşturmadığını söyleyebiliriz. Bitcoin’ in 8.700 dolar seviyesinden 9.500 dolara kadar yükseliş elde etmesi yatırımcılar için olumlu bir gelişme olarak görülmeye devam ediyor. Şu an her ne kadar kritik direnç noktalarının altına düşmüş olsa da lider kripto para birimi 9.600 dolar bandına kadar yükseldi. Bitcoin ağı için olumlu gelişmeler sadece bununla kalmıyor. Yakın zamanda Glassnode’ un aktardığı son veriler de piyasa ve yatırımcılar için oldukça pozitif haberler olduğunu dile getirebiliriz. 

Bitcoin Ralli Sinyalleri Sonrası Yatırımcılar Artış Bekliyor

Bilindiği üzere Blochain analiz firması olan Glassnode bir araştırma sonucunu yakın zamanda yatırımcılar ile paylaştı. Araştırma sonucunda sirkülasyon içerisindeki Bitcoin’ lerin %60’ lık kısmının yaklaşık bir yıldır hiç hareket etmediğini ortaya koydu. Bu durum yatırımcıların alım satım yapmadıklarını ve aldıkalrı BC’ leri ellerinde tuttukları anlamına geliyor. Yaşanan bu durum bir ralli sinyali mi ? Gerçekten de bu durgunluk boğa piyasasının habercisi mi ? 

Büyük miktardaki BTC’ lerde yaşanan bu hareketsizlik yatırımcılar ve analistler için açıkcası bir ralli sinyali. Daha önceki zamanlarda da buna benzer bir durum yaşandığında Bitcoin’ in boğa piyasasının eşiğinde olduğunu biliniyor. 2017 yılında boğa piyasasından hemen önce bir yıldan daha uzun bir sürede çok fazla miktarda kripto para biriminin olduğu tespit edilmişti. Ardından ise bir ralli başlamıştı ve BTC fiyatı 1.000 dolar bandından 20.000 dolar seviyelerine çıkarak %2.000 gibi bir oranda yükseliş elde etmişti. 

Yatırımcıların Bitcoin ralli sinyalleri konusundaki beklentileri ise her geçen gün artıyor. Glassnode tarafından aktarılan veriler de ilerleyen günlerde bir rallinin başlayacağının sinyali olarak değerlendiriliyor. Lider kripto para biriminin 10.000 dolar direnç noktasını kırması ralliyi ateşleyecek bir hamle olabilir. Daha önce 10 bin dolar barajını birçok kez geçen Bitcoin, bu durumunu tekrarlarsa daha büyük çıkış yakalaması da senaryolar dahilinde. Yatırımcılar ve piyasa için oldukça heyecan verici günler kapıda gibi gözüküyor.