Bitcoin yatırımcıları mutlu olmaya başlayacak gibi gözüküyor. Lider kripto para birimi, kendini toparlayarak tekrar 9.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. 9.600 dolara yükselmeyi başaran BTC için analistlerin görüşleri ise düşüş trendine geçeceği yönünde. Bitcoin Mart ayında 3.800 dolar bandına kadar düşmüştü. Şu an için ise bu düşüşün %150 üzerinde işlem gören lider kripto para birimi gerçekten tekrar düşüşe geçecek mi ? Yatırımcılar bir ralli bekelrken yaşanan bu gelişmeler ralli öncesi hazırlık mı ? 

Ünlü Analistin Yorumları Bitcoin Yatırımcıları Arasında Olumlu Karşılandı

Daha öncelerinde ünlü analistlerden birisi olan il Capo Of Crypto lider kripto para birimi için yapmış olduğu tahminde BTC’ nin 3.000 dolar seviyelerini göreceğini ve XRP’ nin ise 0,11 dolara kadar düşeceğini dile getirmişti ve tahmininde haklı çıkan ünlü analist, ilerleyen zamna için ise Bitcoin’ in 2.000 doları hatta 1.000 dolar seviyesine kadar bir gerileme yaşayacağını düşünüyor. BTC’ de yaşanan toparlanma hareketlerinin ardından bir düzeltme grafiğinin daha ortaya çıkacağını düşünen analist bu kez haklı çıkar mı ilerleyen günlerde göreceğiz. 

Bitcoin’ in düşüş yaşayacağını düşünen tek analist il Capo Of Crypto değil. Ross Ulbrich ve Elliot Wave de lider kripto para biriminin düşüş eğilimine gireceğini düşünenler araında yer alıyor. Bildiğimiz üzere Elliot Wave Bitcoin ile ilk ilgilenenler arasında yer alıyor.

Öte yandan analistlere göre ise Bitcoin henüz ralli için hazır değil. Ünlü analist Alex Fiskum piyasa hissiyatı ve yatırımcıların hareketlerinin ralli sinyali vermediğini düşünüyor. Aynı zamanda 3.800 dolardan 10.000 dolar seviyesine olan yükseliş yatırımcıların pek hoşlanmadığı bir durum olduğunu ve bu durumdan ötürü beklemede kalmayı tercih ettiklerini düşünüyor. Birçok analist ise 10.000 dolar seviyesinin kırılması zor olan bir seviye olduğunu dile getiriyor. Her ne kadar veriler küçük artış sinyali veriyor olsa da henüz ralli için erken olduğunu düşünüyorlar.

BTC Yükseliş Yaşayabilir Mi? 10 Bin Doları Geçmesi Ne Kadar Mümkün?

 Her şeye rağmen piyasada artış olabileceğini düşünen daha fazla katılımcı bulunduğunu ifade edebiliriz. Bir düşüş beklentisi içerisinde olan Ulbrich bu düşüşün hemen sonrasında BTC’ nin sınırının ‘’gökyüzü’’ olduğunu da açıklamalarına eklemişti. 

Diğer yandan ise Adamant Capital kurucu ortağı olan Tuur Demeester ise geride bıraktığımız günlerde para basma politikasının en çok Bitcoin’ e yarayacağını ve hatta 50.000 dolara kadar çıkacağını ifade etmişti.