Bitcoin’de beklenen hareketlenme, iyice yaklaşmış gibi görünüyor. Geride bıraktığımız gün içerisinde artışa geçen lider kripto para birimi Bitcoin, 9.600 dolara yükselmeyi başardı. Yaşanan bu durumun sonucunda ise Bitcoin (BTC) boğaları da harekete geçti. Bitcoin’ in fiyatının 9.500 dolar üzerinde kalması için büyük çabalar gösteriyotlar. 

Öte yandan analistlere göre ise 9.500 dolar seviyesinde yaşanan satış baskısı zaten fiyatı düşüşe geçirecektir. Fakat boğaların bu mücadelesi satış baskısına direnecek kadar güçlü diyebiliriz. İlerleyen günlerde tekrar güzel bir yükseliş elde edebilecek gibi gözüküyor. 

Asıl Bitcoin Hareketlenmesi İçin Sinyaller Geliyor Mu?

Uzman görüşler BTC Bollinger Band göstergesinin verdiği sinyallerin Bitcoin (BTC)’ de ciddi bir hareketlenme başlayacağını işaret ettiğini düşünüyor. Analistler yaşanan bu teknik eğilimin tipik olarak lider kripto para biriminin asıl hareketlenmesine başlamadan hemen önce ortaya çıktığını ifade ediyor. Aynı zamanda farklı teknik göstergeler de BTC’ nin ciddi seviyelere yükselmesini destekliyor diyebiliriz. 

Konusunda uzman bir başka analiste göre ise Bitcoin (BTC)’ nin 10.000 dolar kritik psikolojik seviyede göstereceği performans önümüzdeki aylar için de ipucu niteliği taşıyor. 

Aynı zamanda piyasanın ünlü analistlerinden olan Byzantine General, sosyal medya platformu Twitter’da konuya dair açıklamalarda bulundu. Analist Bollinger Bands göstergesinin ciddi bir artıl sinyali verdiğini dile getirdi. 

Peki Bitcoin fiyatının seyri ne olacak? Bitcoin’de yaşanan bu hareketlenmelerden en çok etkilenen taraf kim olacak ? 

Bitcoin’de Beklenen Hareketlenme İle Ne Olacak? 

Aktarılan bilgilere baktığımızda Bitcoin’de beklenen hareketlenme ile en çok fayda sağlayacak taraf, Bitcoin yatırımcıları olacak diyebiliriz. Bunun sebebi ise fiyatın yükselişe geçmesinden hemen önce alım yapmak isteyen yatırımcıların 9.500 dolar seviyelerinden işlem gerçekleştirme istekleridir. Yaşanacak bu durumun ardından ise normal piyasa koşullarıyla birlikte ciddi bir ifyat yükselişi sağlayacaktır. 

Öte yandan ise bir başka konusunda uzman analiste göre Bitcoin (BTC)’ in 4 saatlik mumu 9.500 dolar seviyelerinin üzerinde kalarak kapatması sonucunda 10.000 doalr seviyesinin yolalrını açabilir. Bu fikre destek veren başka bir isim de piyasanın önemli analsitlerinden birisi olan Michael van de Poppe. Ünlü analist de lider kripto para birimi BTC’ nin 10.000 dolar seviyelerine yükselme ihtimalinin çok yüksek olduğunu dile getirmişti.