Bitcoin’de kritik seviye geçilirse rekor gelebilir. Bitcoin, geride bıraktığımız iki gün boyunca 9.800 dolar direnç seviyesini test edip, her seferinde başarısızlık yaşamıştı. Şu an ise, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 9.600 dolar seviyesine kadar gerilemiş durumda. Yatırımcılar, uzun süredir 10.000 dolar seviyesine çıkmasını bekliyor. Bu beklentisinin bir türlü gerçekleşmemesinin, bütün piyasayı negatif yönde etkilediğini söyleyebiliriz. 

Lider kripto para briiminde yaşanan bu gerilemenin ardından, gözler altcoinlere çevrildi. Bitcoin ile paralel olarak ilerleyen bazı altcoinlere dair, ismini vermek istemeyen ünlü bir analist açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamada bir grafik paylaşan analist, grafiğe dayanarak Bitcoin’de (BTC) boğa sezonunu çok kısa bir süre sonra yaşamaya başlayacağımızı söyledi. Bu durumun ise tek bir kritik direnç noktasına bağlı olduğunu belirtti. Kritik direnç noktası olan 10.450 dolar seviyesini kırmayı başarması durumunda, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 14.000 dolar seviyelerine kadar yükseliş elde edebilir. İfadelerine devam eden eski Goldman Sachs analisti, BTC için umutları tekrar yeşertti. BTC gerçekten de bu noktayı kırabilecek mi?

Bitcoin’de Kritik Seviye Sonrası Rekor Gelebilir Mi?

Lider kripto para birimi çok kısa süreliğine bu hafta içinde 10.400 dolar seviyesini kırmayı başarmıştı fakat çok uzun süre bu noktanın üzerinde kalamayan Bitcoin (BTC) 1.500 dolar kadar bir düşüşe uğradı. Boğalar ise yaşanan bu dalgalanmalara karşı oldukça hazırlıksız yakalanmıştı. Bitcoin’de kritik seviye sonrası rekor gelebileceği de uzmanların tahminleri arasında.

Öte yandan başka bir tanınan kripto para analisti olan Caesar da Raoul Pal ile aynı fikirde olduğunu  sosyal medyada paylaştığı bir analizle gözler önüne serdi. Aynı zamanda lider kripto para briiminin 10.500 dolar direnç noktasını kırıp günlük kapanışı bu seviyelerde yapması gerektiğini de ifadelerine ekledi. 

Gerçekten de lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 10.400 dolar direncini kırmayı başarırsa bir FOMO başlangıcına sebep olabilir. Her ne kadar şu an düşüşüyle piyasayı kızıla boyasa da lider kripto para biriminin bu dalgalanmaları ve verdiği birçok diğer sinyaller de aslında boğa sezonunun yaklaştığını işaret ediyor diyebiliriz. İlerleyen günlerde BTC grafiklerinde bu durumu çok daha net göreceğiz