Geride bıraktığımız iki gün boyunca 9.800 dolar direnç seviyesini test edip her seferinde başarısızlık yaşayan Bitcoin’de kritik seviye geçilebilir iddiaları gündeme geldi. Uzmanlara göre Bitcoin için yeni rekor alarmı veriliyor olabilir. Şu an ise BTC, 9.600 dolar seviyesine kadar gerilemiş durumda. Yatırımcıların da uzun süredir beklentisinde olduğu 10.000 dolar seviyesinin bir türlü kırılamamasının, bütün piyasayı negatif yönde etkilediğini söyleyebiliriz. 

Lider kripto para briiminde yaşanan bu gerilemenin ardından gözler altcoin lere çevrildi. Bitcoin’ e ne kadar bağlı olduğu anlaşılan altcoinlere dair ünlü bir analist açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamada bir grafik paylaşan anlist, grafiğe dayanarak Bitcoin’ de (BTC) boğa sezonunu çok kısa bir süre sonra yaşamaya başlayacağımızı söyledi.  Bu durumun ise tek bir kritik direnç noktasına bağlı olduğunu belirtti. Bu kritik direnç noktası olan 10.450 dolar seviyesini kırmayı başarması durumunda lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 14.000 dolar seviyelerine kadar yükseliş elde edebileceğini ifadelerine ekleyen eski Goldman Sachs analisti BTC için umutları tekrar yeşertti.

Bitcoin’de Kritik Seviye Noktası Geçilebilir Mi?

Bir numaralı para bririmi Bitcoin’de kritik seviye çoktan gelmiş olabilir. BTC, çok kısa süreliğine bu hafta içinde 10.400 dolar seviyesini kırmayı başarmıştı. Buna rağmen, çok uzun süre bu noktanın üzerinde kalamayan Bitcoin (BTC) 1.500 dolar kadar bir düşüşe uğradı. Boğalar ise yaşanan bu dalgalanmalara karşı oldukça hazırlıksız yakalanmıştı.

Öte yandan başka bir tanınan kripto para analisti olan Caesar da Raoul Pal ile aynı fikirde olduğunu  sosyal medyada paylaştığı bir analizle gözler önüne serdi. Aynı zamanda lider kripto para briiminin 10.500 dolar direnç noktasını kırıp günlük kapanışı bu seviyelerde yapması gerektiğini de ifadelerine ekledi. 

Gerçekten de lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 10.400 dolar direncini kırmayı başarırsa bir FOMO başlangıcına sebep olabilir. Her ne kadar şu an düşüşüyle piyasayı kızıla boyasa da lider kripto para biriminin bu dalgalanmaları ve verdiği birçok diğer sinyaller de aslında boğa sezonunun yaklaştığını işaret ediyor diyebiliriz. İlerleyen günlerde BTC grafiklerinde bu durumu çok daha net göreceğiz