Bitcoin’de yaşanan artış ile birlikte bunun ne kadar süre daha devam edeceği merak konusu olmaya devam ediyor. 22 Haziran’da ciddi bir yükseliş elde eden kripto para piyasasının gözdesi Bitcoin (BTC) sırasıyla 9.400 dolar, ardından 9.500 dolar seviyesini ve son olarak da büyük bir satış baskısının olduğu 9.650 dolar seviyesini kırarak yatırımcıların ilgisini çekmişti. Bitcoin’ in (BTC) kazandığı bu yükseliş ivmesi ise boğa başlangıcı olarak yorumlandı. Yaşanan durumuna rdından ise piyasanın bir kısmı ilerleyen günlerde yükseliş trendinin gerçekleşeceği beklentisine girdi. Peki bu tablo boğa sinyali mi ? Gerçekten de bu yükseliş ivmesi gerçekleşecek mi ? 

Bitcoin’de Yaşanan Değişimler Ne Kadar Sürecek?

Lider kripto para birimi an itibariyle muhtemel direnç noktalarına baktığımızda 10.000 dolar seviyesinin gerçek direnç noktası olduğunu söyleyebiliriz. 10.000 dolar seviyesi bilindiği üzere önemli bir psikolojik direnç değeri olarak görülüyor. Şu an için bir FOMO başlamış ve sona ermiş durumda, bu durumda aslında yatırımcıların Bitcoin (BTC) almak için 10.000 dolar kritik seviyesinin bir an önce kırılması gerektiğini gözler önüne seriyor. PayPal haberinin etkisinin kısa vadede sonlaması ise lider kripto para birimi BTC fiyatının düşüş yaşamasına sebep olabilir. 

PayPal Hareketlenmesinin Bitcoin İle İlişkisi Nedir ? 

Bilindiği üzere geride bıraktığımız birkaç günde PayPal ve Venmo’dan gelen haberlerin ardından kripto para piyasasının etkiledniğini söylemek mümkün. Bu hareketlenmeye sebep olan haber nedir? 

Paypal ve Venmo doğrudan kripto para ödemelerini uygulayacağı söylentisinin duyulmasının ardından Bitcoin ve diğer önemli kripto para birimleri ciddi bir yükseliş elde etmeye başladı. Geçtiğimiz gün Bitcoin 9.800 dolar seviyesine kadar yükselmişken, yayılan bu haberin etkisini yavaş da olsa yitirmesi ile ve başlayan FOMO’ nun yavaşlamasıyla tekrar gerilemeye başladı. Fakat her şeye rağmen lider kripto para birimi için olumsuz günler şimdilik geride kalmış gibi gözüküyor. BTC/USD işlem çiftine ve BTC grafiğine baktığımızda 12 günlük üssel hareketli ortalama ile 26 günlük üssel hareketli ortalama sonucu BTC fiyatının 9.689 dolar seviyesinin üzerine çıktığını ve beklenen asıl yükselişin bu direnç seviyesinin kırılmasının ardından başlayabileceği öngörülüyor. Geride bıraktığımız günlerde BTC’ nin yükseliş formasyonuna artık geçtiğini söylememiz mümkün. Bitcoin’de yaşanan gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.