Bitcoin’deki gelişmeler boğa sinyali uyarısı mı veriyor? Ünlü analistlerden birisi olan Philip Swift Bitcoin’ e (BTC) ilişkin açıklamalrda bulundu. Toplam BTC (Bitcoin) arzının %60 lık kısmının bir yıla yakın süredir hareket etmediğini açıklayan Swift, 2016 yılında BTC/USD işlem çiftinin kırdığı rekoru hatırlatarak, BTC nin şu süreçteki sinyallerinin de buna benzer olduğunu ifade ediyor. Bilindiği üzere 2016 yılında bu duruma benzer sürecin ardından BTC/USD işlem çifti 20.000 dolara yükselerek rekor kırmıştı. Peki gerçekten bu durum boğa sinyali mi? Tarih kendini tekerrür edecek mi ? Bitcoin’ de uzun süredir beklenen boğanın başlamasına yaklaştık mı ? 

Bitcoin’deki Gelişmeler Boğa Sinyali Olabilir İddiası

Sosyal medya platformu olan Twitter’ dan bir paylaşımda bulunan ünlü analist Philip Swift, Bitcoin’ de gördüğümüz bu tablonun boğa piyasasına işaret ettiğini ifade etti. Bu işaretlerin aslında beş aydır gözlemlediğimizi belirtirken, Bitcoin arzının %60 lık kısmının ise uzun bir süredir devam eden hareketsizliğinden de anlayacağımız üzere yatırımcıların BTC’ nin yükseliş ivmesinin gerçekleşeceğinden oldukça emin olduğunu söyleyebiliriz. Bireysel yatırımcıların ellerindeki BTC’ yi sürekli artırmaya devam etmesi aynı zamanda Bitcoin hesap sayılarındaki inanılmaz artış da bu düşünceyi destekleyen nitelikte. 

Diğer Boğa Sinyali Büyük Yatırımcıların Hareketleri Olabilir Mi?

Son günlere baktığımızda ise hesaplarında çok miktarda BTC barındıran balinaların mevcut BTC’ lerini satmaması ve aksine daha fazla BTC toplamaları aslında bir boğa sinyali olarak değerlendirilebilir. Yatırımcılar oldukça umutlu ve Swift’ in açıklamalrından sonra ise yatırımcılardaki bu beklenti ve umudun arttığını dile getirebiliriz. Bitcoin’deki gelişmelerle alakalı, yatırımcıları mutlu edecek yükselişlerin gelebileceği tahmini ne kadar gerçekçi önümüzdeki günlerde görebiliriz.

Öte yandan piyasadaki bu boğa beklentisi gün geçtikçe artarken lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ise Cuma gününe hazırlanıyor. BTC için kritik olan Cuma gününün önemi ise büyük miktarda açık pozisyonun ve kontratın vadesinin dolması. Lider kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ise şu an için 8.800 dolar seviyesinin üstünden işlem görüyor. Fakat maalesef hala düşüş trendinde bulunan BTC’nin bu durumdan sıyrılması için, 9.100 dolar seviyesinin üzerine çıkması gerekiyor gibi gözüküyor.