Bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda Bitcoin’deki yükselişin ardından en çok merak edilen konulardan biri de Ethereum yorumları olmuştu. Genel olarak tüm kripto paralarda, oldukça durağan bir piyasa gözlemlemiştik. Fakat kripto para piyasasının hareketlenemye başladığını ve bundan ilk etkilenenlerin BTC ve ETH para birimleri olduğunu söylersek yanlış olmaz. 

Bir numaralı kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) 9.174 dolar seviyesine kadar yükselerek, geçtiğimiz günleri toparlamak adına inanılmaz bir çaba içerisinde gibi gözüküyor. Bilindiği üzere Bitcoin 8.700 dolara kadar gerileyerek yatırımcıların beklentisini baltalamıştı. fakat büyük bir ivme kazanmadan önceki hazırlık aşaması olarak değerlendirilmişti. Aslına bakarsak gerçekten de büyük bir sıçrama yaparak 450 dolar kadar bir artış sergileyen lider kripto para birimi Bitcoin, bu artışına devam edecek mi ilerleyen günlerde göreceğiz. Bu yükseliş hız kesmeden devam eder mi etmez mi şu an için belirsiz olsa da yaşanan yükselişin ardından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH)’ nin de olumlu etkilendiğini söyleyebiliriz. 

Btc Yükselişi Sonrası Ethereum Yorumları

İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH)’u , Bitcoin (BTC) yükselişi yukarı yönlü etkiledi. ETH/USD işlem çifti an itbari ile %3,40’lık bir yükseliş elde etti. Mayıs itibariyle, ETH/USD işlem çifti 208 dolardan işlem görüyor. Ethereum (ETH)’nin günlük toplam hacminin 10 milyar doların üzerinde olduğunu ve toplam piyasa değerinin ise 23 milyar dolardan fazla olduğunu söyleyebiliriz. 

 Ethereum için en önemli direnç noktalarından birisi 210 dolardı ve bu noktayı test edip buradan dönmüştü. Analistler ETH’ nin 210 dolar noktasını tekrar test edeceğinin muhtemel olduğunu düşünüyor. ETH’ nin 210 dolar seviyesini kırması zirve seviyelere yükselişi tetikleyebiliceği de öngörüler arasında yer alıyor. Aynı zamanda Ethereum ağının kullanım sayısının ise rekor seviyelerde olması da şu sıralar alış baskısı yaşandığı anlamına geliyor. 

 ETH/USD işlem çiftinin 210 doları kırıp üstüne çıkmayı başarması durumunda bu fiyatın tekrar 225 dolar seviyelerine ulaşması gerçekleşebilir. Eğer kırmayı başaramayıp aşağı yönlü hareket ederse de   Ethereum için ilk olarak 200 dolar ardından ise 197 dolar en önemli destek seviyeleri olacaktır. Ethereum yorumları sürekli olarak değişkenlik gösterdiği için, yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz. Hiçbir yazımızda yatırım tavsiyesi olmadığını da önemle belirtiriz.