Bitcoin’deki düşüş, hala gündemde kalmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 11 yıldır kullanılmayan ve Bitcoin’ in ilk yatırımcılarından olan Satoshi Nakamoto’ ya ait olduğu düşünülen hesaptan 50 BTC’ lik şüpheli bir transfer gerçekleşmişti. Fakat bu düşünceler yersiz çıkıp, hesabın Satoshi Nakamoto’ ya ait olmadığı, ilk Bitcoin madenciler veya sahiplerinden birine ait olduğu ortaya çıktı. Durum böyleyken piyasada yaşanan endişeden ötürü kısa sürede Bitcoin (BTC) düşüşe geçmişti. Lider kripto para birimi 9.750 dolardan işlem görüyorken bir anda 9.450 dolar bandına geriledi.

Düşüş devam ederek 8.880 seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin 9.050 dolar bandına tekrar çıkmayı başardı. Fakat lider kripto para biriminin tam da toparlandığını söyleyemeyiz. Bitcoin hala %4,65 oranında bir düşüşle işlem görüyor. Bu düşüş devam edecek mi belirsiz. Diğer yandan ise bu düşüşn tek sebbei gerçekten de bu belirsiz cüzdan tarfaından gerçekleşen şüpheli işlem mi? Yatırımcılar şimdi bu soruya cevap ararken uzmanlar konuya dair fikirlerini paylaşmaya devam ediyor. 

Analistlerin Beklediği Gerçekleşti

Birçok analist zaten bu düşüşü beklediklerini ifade etmişti. Bunun sebebinin ise Bitcoin’ in hala 10.000 dolar direnç seviyesini kıramamış olması. Bu düşüş er geç yaşanacaktı anlayacağınız. Hatta konusunda uzman kişilerin bir kısmı 7.000 dolar bandına kadar bu düşüşün seyredeceğini belirtirken bir diğer kısım ise bu fiyatın 3.000 dolara kadar gerileyeceğini belirtiyor. Yaşanan bu olay sadece başlangıç ateşi oldu diyebiliriz. 

Lider kripto para biriminin 8.800 dolar bandından dönüp kendisini toparlaması ise iyiye işaret. 

Bitcoin’deki Düşüş Hala Gündemde Olsa da Yükseliş Başlayabilir

Her ne kadar talihsiz olay zincirine maruz kalan Bitcoin fiyatı için belirsizlik devam etse de geride bıraktığımız birkaç gün içinde güç kazanan boğalar fiyatın düşmesini engellemiş gibi gözüküyor. Diğer yandan uzman analistlerin birçoğu Bitcoin’ in yüksleiş ivmesi kazanacağını ve bu durumun kısa süre sonra gerçekleşeceğini ifade ediyor. Tanınan yatırımcılardan olan Paul Tudor Jones’ in de Bitcoin’ e olan ilgisinin artıp yatırım yapması da bu durumu doğrular nitelikte. Ama kısa vadeli de olsa Bitcoin fiyat belirsizliğinin devam edeceğini belirtmek gerek.