Kripto para birimlerinin gözdesi olan BTC fiyat düşüşü ile yatırımcılarında soru işareti yaratmıştı. Bitcoin, bir süredir 9.000 dolar bandının üzerinde kalmayı başarmış olsa da tekrar düşüşe geçti. BTC fiyatı 8.700 dolar seviyesine kadar geri çekilmiş durumda. Birçok görüşe göre en kritik seviyesinde bulunan BTC yaşanan bu durumlara rağmen yatırımcıların hala ilgisini çekiyor. Altyapısal hareketliliğe baktığımızda BTC yatırımcılar bu fiyat düşüşünden etkilenmemiş.  Düşüşe rağmen şu an için en az 0,1 BTC bulunduran cüzdan sayısında büyük bir artış yaşanıyor. Yatırımcılar yaşanan bu durumu fırsat görüp alım yaptığını gösteriyor. 

BTC Fiyat Tartışmaları Sürerken Cüzdan Sayısı 3 Katına Çıktı

Glassnode tarafından aktarılan bilgilere göre şu an için 0,1 BTC bulunduran cüzdan sayısı 8.478.746. Geçen ay cüzdan sayısı 3.053.044 olduğunu hatırlarsak, bir ay içerisinde üç kat bir artış gerçekleşmiş. Her ne kadar bu sayının artışında yeni yatırımcıların piyasaya girmesi etkili olsa da ana akım kabul için oldukça önemli bir durum olduğunu söyleyebilriiz. Yaşanan bu gelişme Bitcoin’ in etki alanının arttığını gösteriyor. Peki durum böyleyken BTC fiyatının tavrı ne olacak ? Ünlü analistlerden olan Josh Rager konuya dair yorumlarda bulundu.

Bitcoin’deki seviyenin aşılması için zamana ihtiyaç olduğunu belirten Rager, bu durumun aşılması için aceleci olunmaması gerektiğini belirtti. Bitcoin için yeniden bir düşüş alarmının da mümkün olduğunu belirten ünlü analist, ilerleyen süreçte konuyu daha detaylı şekilde açıklayacağını belirtti.

Analistler Btc İçin Ne Düşünüyor

Kripto para analistlerinin bilinen ismi Josh Rager BTC grafiği için 9160 dolar seviyesinin altında adeta sıkıştığını ve şu an için bu durumu aşmasının zor olduğunu düşünüyor. Ayrıca BTC fiyatının yükselmediği sürece 8.000 dolar seviyesine kadar düşebileceğini belirten Rager’ in birçok analist ile aynı fikirde olduğunu söyleyebiliriz. 

Diğer yandan ünlü milyarder girşimci olan Tim Draper, lider kripto para birimi olan Bicoin (BTC) ‘ in yükselişini ilerleyen günlerde çok daha net göreceğimizi ifade ederken aynı zamanda Bitcoin (BTC)’ nin yükselişe geçmek ile kalmayıp bunun yanı sıra bankacılık ve finans sektörünün geri dönüşü olmayan farklılıklara sebep olacağını, önünü açacağını ifade ediyor.