Bitcoin yükselişe ne zaman geçer sorusu, tüm yatırımcıların aklındaki en önemli sorulardan. BTC yatırımcısı olduğunu bildiğimiz ve aynı zamanda Galaxy Digital CEO’ su olan Michael Novogratz, Bitcoin (BTC) fiyatının çok daha yüksek olması gerektiğini düşünüyor. Üstelik BTC fiyat yükselişinin neye bağlı olduğuna dair açıklamalarda bulundu. Bu süreçte insanların Bitcoin bulup almakta zorlandığına dikkat çekti. Peki gerçekten durum öyle mi ? İnsanlar BTC bulup almakta zorlanıyor mu ? BTC kullanımı cidden bu kadar zor mu ? Yükselişe bu durumun etkisi nedir ? 

Daha önce de ünlü bir milyarder olan Tim Draper de buna benzer bir açıklamada bulunmuştu. Bitcoin’ in yükselişinin arayüzle ve kullanımla alakalı olduğunu düşünen Draper, daha kolay kullanım ve arayüz sayesinde BTC’ nin yükseleceğini ifade etmişti.  Gerçekten de daha kolay ara yüz ve kolay kullanım ile bu yükseliş ilişkili mi ? Konuya dair oldukça emin ve net açıklamalar yapan Novogratz, Bitcoin kullanımının ve alım satımının kolaylaştırılması sayesinde BTC fiyatının rekor bile kıracağını düşünüyor. İnsanlar BTC’ den ve teknolojisinden korkuyor anlamıyor ve ara yüzün nasıl kullanılacağını bilmiyorlar şeklinde ifadelerde bulunan ünlü yatırımcı, bu sorunun çözülmesi ile ciddi bir yükseliş elde edilebileceğini söyledi. 

Bitcoin’e ilişkin açıklamaları bunlarla kısıtlı kalmadı tabi ki. Novogratz Bitcoin yükselişinin henüz başlamadığını ama kısa vadede ciddi artış sergileyeceğini, bu fırsatın ise kaçırılmaması gerektiğini düşünüyor. Peki lider kripto para birimi bu yükselişin sinyallerini veriyor mu ? 

Bitcoin Yükselişe Ne Zaman Geçer ?

Geçtiğimiz iki günde ciddi bir yükseliş elde eden Bitcoin (BTC) 8.700 dolar bandından 9.400 dolara kadar yükseldi. Lider kripto para biriminin bu yükselişe başlaması bir boğa habercisi mi? BTC yatırımcıların beklentisini karşılamaya mı hazırlanıyor? Bitcoin yükselişe ne zaman geçer sorusunun cevabını Hedgeye Risk Management CEO’su Keith McCullough’un yanıtları ile vermek istiyoruz.

Bu sorular bütün piyasaya hakim iken Hedgeye Risk Management CEO’ su olarak bildiğimiz ve daha önceki BTC eleştirileriyle gündem konusu olan Keith McCullough BTC fiyatı için açıklamalarda bulundu. Daha öncesinde Bitcoin’ in geleceğine inanmadığını dile getiren ünlü CEO, sosyal medyada bulunduğu bir paylaşımda BTC fiyatı için yükselişin yaklaştığını ima etti. BTC fiyatının, beklenen yükseliş ivmesini kısa sürede kazanacağını düşünüyor. 27 Mayıs tarihiyle long pozisyon açtığını ve yükseliş beklentisine girdiğini ifade etti.  

Bitcoin yükselişe ne zaman geçer sorusu ile alakalı olarak, beklenen yükseliş ivmesi için ise lider kripto para biriminin ilk olarak 9.500 dolar noktasını ve ardından ise 10.000 dolarlık direnci kırması gerekiyor. Bu iki direnç noktasının kırılması sonucunda ise birçoğumuzun beklediği boğa piyasası yaşanabilir. Son dönemdeki bu artış ve BTC’ nin çizdiği tablo bunun sinyalini verse de ilerleyen günlerde bunu çok daha net görebileceğiz.