btc'de sert düşüş bitcoin fiyatı ne kadar bitcoin analiz bitcoin tahmin bitcoin nedir bitcoin madencilik

Btc’de sert düşüş yaşanabileceğine dair bir uyarı da Zeberg’den geldi. Geride bıraktığımız günlerde de BTC fiyatı için korkutucu sayılabilecek bir tahmin de bulunan Henrik Zeberg, bu tahmininde hala ısrarcı diyebiliriz. Ünlü ekonomist ve aynı zamanda yatırımcı olan Henrik Zeberg, sosyal medya platformu olan Twitter’ da bir paylaşımda bulundu. Paylaştığı bir tweet’ te lider kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) fiyatının normal seyrinden çıktığını aynı zamanda düşüş trendine girdiğini bunun artarak devam edeceğini ifade etti.

Açıklamalarına, Temmuz ayına doğru Bitcoin’ in 1.760 dolara kadar gerileyeceğini ekleyen Zeberg, buna benzer daha önce de tahminlerde bulunmuştu. Lider kripto para biriminin çizdiği grafiğe bakarak Zeberg düşüşün çoktan başlamış olduğunu, BTC’ nin pivot trend hattının dışına çıkmak üzere olduğunu, aynı zamanda hiçbir destek seviyesinin  de yeterli olamayacağını düşünüyor. Geçen hafta Bitcoin’ de yaşanan %10 luk bir gerilemenin ardından ünlü analistten gelen bu yorumlar ise yatırımcıların artış umudunun azalmasına yol açtı. Piyasadaki bu yaşanan süreçte sadece birkaç altcoin’ in yükseliş ivmesi kazanmış olması da daha fazla düşüş olabileceği tahminini artırdı.

Btc’de Sert Düşüş Gerçekleşiyor Mu? Bitcoin Son Durum Analizi

Lider kripto para birimi olan bitcoin (BTC) an itibari ile 8.800 doların üzerinde bulunuyor. Fakat hala düşüş trendinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu düşüş trendinden sıyrılması için ise Bitcoin’ in 9.100 doların üzerine çıkması gerekiyor. Teknik analize göre en önemli dirençlerin 8.800 ile 9.100 dolar seviyeleri olduğu söylenebilir. BTC/USD işlem çiftine baktığımızda ise %50’ lik Fibo geri çekilme noktasının 9.307 dolar seviyesine denk gelmektedir. BTC’ nin 9.300 dolar bandını kırması halinde, 9.700 dolar seviyesine kadar yükselişini sağlayacak ivmeyi elde edebilir. Üstelik bu yükseliş aralıksız biçimde gerçekleşebilir. 

Diğer yandan lider kripto para birimi Btc’de sert düşüş ile alakalı iddialar artsa da, 8.800 dolar bandından 8.700 dolar bandının altına düşmesi durumunda inanılmaz bir satış baskısı yaşanabilir. Şu an için en güçlü destek seviyeleri 8.650 dolar ve 8.800 dolar ; direnç noktaları ise 9.000, 9.050 ile 9.100 dolar olduğu bilinen BTC için ilgi he rne kadar devam etse dahi yatırımcıların tedirgin olduğunu, beklentilerin karşılanamadığını söyleyebiliriz. Kısa vadede bu belirsizliğin çözüleceği de öngörüler arasında yer alıyor.