Borsalarda gözlemlenen hareketlilik sonrası Ethereum ile alakalı spekülasyonlar devam ediyor. ETH long pozisyonları tekrardan gündeme oturdu ve çok fazla artış saptandı. Bildiğimiz üzere ETH ( Ethereum ) , bir süredir 200 doların üzerinde. İkinci en büyük kripto para birimi olan ETH’ nin bu başarısı yatırımcıların oldukça ilgisini çekmişti. Fakat geçtiğimiz günlerde 227 dolardan 208 dolara kadar bir gerileme ise acaba ETH düşüşe mi geçti sorularının oluşmasına yol açtı.

Ethereum Düşüşe Mi Geçiyor?

Yaşanan bu düşüş her ne kadar korkutsa da yatırımcıların ilgisi henüz kaybolmuş değil. Hala ETH için yükseliş beklentisi devam ediyor. ETH long pozisyon sayıları zirveye ulaşırken, Bitfinex ‘ten de bir açıklama geldi. Aktardığı verilere göre; şu an için ETH long pozisyon değeri 361 milyon dolardan daha fazla bu da demek oluyor ki ETH’ nin toplam piyasa değerinin %2 oranında. 

2019 yılında gerçekleşen boğa piyasasında ilk olarak 70 milyon dolarlık ardından ise 150 milyon dolarlık ETH long pozisyon saptanmıştı. Şu anki durum ise geçen yıla kıyasla iki katından bile fazla olduğu görülüyor. İlerleyen günlerde bir düşüş gerçekleşmesi durumunda ETH bu durumdan çok daha zararlı çıkabilir. Fakat bu inanılmaz artış diğer yandan da yatırımcıların boğa beklentisinin çok fazla olduğunu gözler önüne seriyor.

ETH cephesinde yaşanacak en ufak bir aksiliğin sonucu ise sert bir ayı dönemi olabilir. İlerleyen günlerde bunu daha ne göreceğimizi söylerken ikinci kripto para birimi için sevindirici bir haber en büyük kripto para borsalarından birisi tarafından geldi. Bunun yanı sıra bu haber farklı bir kripto para birimi için de oldukça önemli. 2020 yılı boyunca değişen bir grafik sergileyen ve son günlerde yerini kaybeden Ripple (XRP) için de bir umut var diyebiliriz.

Ripple ve Ethereum’a İnanılmaz Destek

Son günlerde Tether ile inanılmaz mücadele içerisinde olan dördüncü kripto para birimi Ripple  (XRP) ve ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum (ETH) için sevindirici haber en büyük kripto para borsa isimlerinden biri olan Binance tarafından geldi. Binance yayınladığı bir duyuruda bu haberi açıkladı. Binance Options (Binance ürün alım satım platformu) , XRP ve ETH’ ye dair sözleşmelerini listelediklerini duyurdu.

Geleneksel alım satım yöntemlerine kıyasla Binance’ in bu sözleşmeleri çok daha kısa aralıkalrda yapılacağını bu aralıkların bir günden 10 dakikaya kadar olacağını ifade eden Changpeng Zhao, kullanıcıların vadeli işlemler ve spot işlemlerinden ziyade doğrudan opsiyon sözleşmesi alıp satabileceklerini söyledi. Bu destek açıklaması ise ETH yatırımcılarını ve XRP yatırımcılarını sevindirdi.