İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum fiyatında dalgalanmalar devam ediyor. ETH, 10 Mayıs’tan itibaren 180 dolar ile 200 dolar arasında kalmıştı. Beklenen yükselişi bir türlü sergileyemeyen ETH, yatırımcıların hüsrana uğramasına sebep olmuştu. Kripto para analistlerinden olan Ryan Adams konuya dair açıklamalarda bulundu.

Ünlü analist Ryan Adams, Etherum (ETH)’ un şu an için gerçek değerini bulamadığını ve hak ettiği seviyenin çok altında olduğunu söyledi. İlerleyen günlerde oldukça büyük bir yükseliş ivmesi kazanacağını ifade etti. Bu görüşü savunan sadece ünlü analist değil. Yatırımcıların da bir çoğu Ethereum (ETH) için ciddi bir yükseliş beklentisinde olduğunu söyleyebiliriz. Peki ETH bu yükselişi yaşayabilecek mi ? Yükseliş ne zaman gerçekleşecek ? 

Yıl Sonuna Kadar Ethereum Fiyatında Artış Yaşanacak Mı?

Bilindik analistlerden olan Wolf, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum fiyatındaki dalgalanmalara dair tahmininde bulundu. 2020 yıl sonunda ETH’ nin 790 dolara kadar yükseleceğini oldukça emin bir şekilde ifade eden analist acaba haklı çıkacak mı? Ethereum’ un geçtiğimiz yıllardaki performansın bakarsak bu durum oldukça olası gözüküyor. Çünkü 2018 yılında ETH 1.400 dolar seviyelerindeyken Bitcoin 20.000 dolar seviyesindeydi. 

Diğer yandan ise ETH yatırımcılarındaki artış gündem konusu oldu. Glassnode’ un aktardığı bilgilere göre, ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum (ETH) cüzdan sayısında oldukça büyük bir artış yaşanıyor. Verilere göre ETH cüzdan sayısı 40 milyonun üzerinde. Fakat bu sayıya, çok az miktarda ETH barındıran cüzdan sayıları da dahil edilerek 40 milyonu aştığı biliniyor. 

Ethereum Yatırımcıları Umutlu

Şu an için toplam cüzdan sayısının yaklaşık 100 milyon olduğu Ethereum ağındaki bu ciddi artış ise yatırımcıların heveslenmesine yol açıyor. Glassnode sosyal medya platformu Twitter üzerinden bir paylaşımda, ETH fiyatının 2018 yılında rekoru kırarak zirve fiyatını görmesinden itibaren cüzdan sayılarında %350 oranında artış yaşandığını ifade etti. Bu durum aslında ETH fiyatındaki değişimlerin yatırımcıyı etkilemediğini, ETH yatırımının artarak devam ettiğini ve yeni ilgililerin sektöre girdiğini gözler önüne seriyor.

Ethereum fiyatındaki değişimler, zirveyi 2018 yılında görmüştü. ETH’nin değeri, 2018 yılında 1.400 dolara kadar çıkarak rekorunu kırmıştı. Şu an ise yaklaşık 200 dolardan işlem görmektedir. Bitcoin’ in yükselişiyle ETH’ nin de yükseliş ivmesi kazanacağını söyleyebiliriz. İlerleyen günlerde ETH/USD işlem çifti yükseliş elde edebilecek gibi duruyor. Tabi ETH’ deki bu yaşanacak yükselişin bütün piyasayı yukarı çekebilme ihtimali de var.