Kripto para sektörünün bilinen isimlerinden birisi olan ve aynı zamanda özellikle Bitcoin’ e yönelik yaptığı birçok doğru tahminleri ile akıllarda yer eden Tone Vays, lider kripto piyasasının gözde birimi belirsiz dalgalanmalarına yönelik açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalar ile adeta  Bitcoin’ in yakın zamanda çok sert bir düşüş yaşayacağını düşünenlere yanıt vermiş oldu.

Bitcoin’ de Sert Düşüş Gerçekleşecek Mi ?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’ nin %95 oranında S&P 500 endeksiyle ilişkili tavır sergilediğini biliyoruz. Aynı zamanda analsitlerin S&P 500’ ye dair 400 puan kadar bir düşüş öngörmeleri ise Bitcoin’ in de bir düşüş yaşayabileceği anlamına geliyor. Piyasanın bilinen ismi Tone Vays ise bu düşünceleri yanıtlayarak Bitcoin (BTC)’ nin kısa vadede tahmin edildiği kadar sert bir düşüş yaşayacağını düşünmediğini dile getirdi. Daha önceki BTC tahmnilerinde haklı çıkan Tone Vays, uzun süredir buna benzer açıklamarda bulunuyordu. Bu düşüncesinde kararlı olduğunu vurguladı.

Öte yandan Vays, toplam piyasa değerinin gözde birimi Bitcoin (BTC)’ nin 6.000 dolar ile 10.000 dolar aralığında sıkışacağını ve yıl sonuna kadar da bu seviyelerden şaşmayacağını düşünüyor. S&P 500 endeksinin ne kadar düşerse düşsün Bitcoin (BTC)’ nin 10.000 dolar ile 6.000 dolar bandından çıkmayacağını ifadelerine ekledi.

Kripto para Bitcoin Gidişatı Ne Olacak Peki

Lider kripto para biriminin gelecek haftalarda en fazla 7.000 dolar seviyelerini göreceğini düşünen ünlü analist Tone Vays, 6.000 dolara düşmesi durumunda bu sürecin alım fırsatı olacağını belirtiyor.

Her ne kadar Bitcoin (BTC)’ nin 9.000 dolara düşmesi yatırımcıları endişelendirse de borsalarda yaşanan alış baskını buna engel olacak diyebiliriz. Lider kripto para birimine yönelik gelişmeler sadece bununla sınırlı değil. Milyarder isimden gelen BTC yorumu da gündem konusu oldu diyebiliriz.

Yeni Sigorta Bitcoin

Öte yandan başka bir bilinen isimlerden birisi olan ve aynı zamanda Social Capital’ ın milyardes CEO’ su olan Chamath Palihapitiya lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ye yönelik kötü finansal kararlar veren hükümetleri eleştitdi. Palihapitiya konuya dair yaptığı açıklamada çalışkan insanların sigorta olarak Bitcoin gibi bir güvenceye ihtiyaç duyduklarını belirtti.