Litecoin düşüşe geçmesine rağmen, tam tersi bir ivmeye geçebileceğine yönelik bazı iddialar var. En Büyük yedinci kripto para birimi olan Litecoin (LTC); 2019 yılındaki bir numaralı kripto para birimi olma iddiasını 2020 başlarında kaybetti. Pasif durumda olan LTC, bugüne kadar ona güvenen yatırımcıların endişeye kapılmasına sebep oldu. Gelen tepkiler üzerine LTC Foundation harekete geçme kararı aldı. Böylece ünlü kripto para birimindeki devam eden durağan hale son verilebileceği düşünülüyor. Litecoin Foundation, düşüşe geçen kripto parasını geliştirecek bir adım atarak Mimblewimble protokolünün entegrasyonu için çalışmalara başladı. 

David Burkett ile Anlaşma Sağlandı

Litecoin yönetimi ise bu konuda bir destek almak adına David Burkett ile bir anlaşma sağladı. Mayıs başı itibariyle yapılan duyuruya göre MW protokolünün kripto para ağına entegrasyonu konusunda önemli bir gelişime başladıklarını duyurdu. .Burkett, MW’nin test hazırlıklarını tamamladıklarını ve oluşturulan ağ ile baştan sona bu testleri uygulayacaklarını açıkladı. Bunun anlamı ise eğer testler başarılı olursa Burkett’in artık aktif kullanıma geçiş yapacağı bilinenler arasında demektir. 

Litecoin Foundation(yapı temeli) kaynak eksikliğini vurgulayarak Mimblewimble geliştirme sürecinin bağışlarla gerçekleştiğini söyledi. Firma yönetiminin sosyal medya hesaplarında yayımladıkları sözler ise bağışlara açık olduklarını vurgulamakta.  MW’nin entegrasyonu ile fiyatın yükselişe geçmesi mümkün kılınabilir. Şu an kısa süre içerisinde ne olacağını tahmin etmek oldukça zor. Ancak, totalde %90 oranında değer kaybı yaşayan ünlü kripto paranın ne yapacağı merak konusu.

Litecoin 50 Dolara Yaklaştı

Gündemdeki kripto para değerlerine değinecek olursak; Litecoin, Pazar günü itibariyle  $39,99 ile $47,12 seviyeleri arasında işlem gördü. Öte yandan, ünlü kripto paranın haftalık yönüne baktığımızda ise 15,07% gerileme yaşadı ve 24 saatlik işlem hacmi $5,368B veya toplam hacme göre 0,00% oranında oldu. Özellikle, geçen haftada günde $39,99 ile $49,08 seviyeleri arasında işlem gördü. Özellikle de fiyatı 12 Aralık 2017 tarihini baz aldığımızda ise $420,00 seviyesinden 90,48% daha düşük.

Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve teknokoin.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.