Ünlü analist Mike Schrobo Bitcoin konusunda yine olumlu konuştu. Kripto para saklama şirketi olan Bitcoin IRA geride bıraktığımız günlerde bir anket gerçekleştirdi. Bu anket sonucunda ise platform müşterilerinin %42’ lik kısmının Bitcoin (BTC) fiyatında 2020 bitmeden 15.000 doları aşmasının beklediğini gösterdi. 29 Haziran tarihinde Bitcoin IRA tarafından yayınlanan duyuruya göre gönüllü katılımcı olan 300’ den fazla kişi ile bir anket gerçekleştirdi. Ankete katılım sağlayan müşterilerin %57’lik kısmı uzun vadeli bir şekile kripto paralara yatırım yaptıklarını ifade etti.

Mike Schrobo Bitcoin’den Umutlu

Bitcoin IRA’ nın pazarlama müdürü olan Mike Schrobo konuya dair çeşitli açıklamlarda bulundu. Yaptığı açıklamlarda tüm katılımcıların bireysel olduklarını vurguladı. Fiyat tahminine dair ne düşündüğü sorulduğunda ise Schrobo : “Kripto paraların finansal sistemimize sağladığı uzun vadeli temel faydalara ve değer tahminlerine inanıyoruz.” açıklamasında bulundu. Sözlerini: ”Bitcoin’in benimsenmesi arttıkça, arzı azaldıkça ve pandemi sırasında geleneksel paraların küresel para arzı arttıkça fiyatların artması devam edecek.” şeklinde devam ettirdi.

Diğer yandan ise ankete baktığımızda katılım sağlayanların %53’ ü borç verme veya yatırım aracılığıyla yatırımlarından kar etmek amacıyla ilgileniyor diyebiliriz. Aynı zamanda %46’ sının değerli metallere, %36 sının ise diğer maddelere ve %9’ luk kısmın ise filmlere yatırım ilgisi bulunuyor. Ayrıca IRA’ nın pazarlama müdürü Mike Schrobo Mayıs’ ta yapmış olduğu bir açıklamada dünyanın dijitalleşmeye yönelmesiyle ilgili konuşmuştu. Bitcoin’ in altının değer saklama görevini üstlenebileceğini düşündüğünü dile getirmişti.

Mike Schrobo Bitcoin Tahminlerinde Bulundu

Öte yandan yapılan araştırmalar sonucu Bitcoin fiyatına ilişkin beklentilerin çok fazla olduğu ortaya çıkıyor. Araştırmaya göre Bitcoin (BTC)’ nin 2033 yılına kadar 400.000 dolar seviyesine ulaşacak. Böylece, aynı zamanda Bitcoin’ in 2020 yılında 19.044, 2025 yılında 341.000 dolar, 2030 yılında 397.727 dolar ve son olarak 2033 yılında 395.000 dolar olacağı ifade ediliyor. Araştırmalar böyle söylese de şu anki duruma baktığımızda düşüş sinyallerinin arttığı ifade ediliyor.

Bitcoin’de Düşüş İhtimali Artıyor Mu?

Lider kripto para birimi Bitcoin’ in son zamanlarda 9.000 dolar ile 10.000 dolar seviyeleeri arasında gidip geldiğini ifade edebiliriz. Her ne kadar 8.500 dolarlık destek seviyesini koruyor olsa da, gözlemlenen ciddi bir gösterge yükseliş momentumundan uzaklaştığını gözler önüne seriyor. Mike Schrobo’nun ifadeleri de bu savı destekler nitelikte.

Düşüş Göstergesi:  “Boğa Momentumu Zayıflıyor”

Brave New Coin analisti olan Josh Olszewicz, Ichimoku Cloud göstergesi, Bitcoin’in konsolidasyonu yüzünden “boğa momentumunu zayıflattığını” gösterdiğini düşünüyor. Ünlü analiste göre lider kripto para birimi  Bitcoin şu anlık sürekli yükseliş ya da sürekli düşüş srgileyemeyeceği  “garip bir noktada” bulunuyor. Bundan ötürü teknik göstergeler Bitcoin’ e ilişkin bilgiler vermese de Olszewicz’e göre gözlemlenen bazı temel göstergeler Bitcoin’de düşüş başlama ihtimalinin arttığına işaret ediyor.