Novogratz yine çok konuşulacak tahinler yapmaya devam ediyor. 2020 yılında gerçekleşen Halving’ in ardından lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)  için çok daha iyi bir süreç beklentisi piyasaya hakimdi. Fakat 2020 yılında arka arkaya gelen Bitcoin için olumsuz olaylar  bu beklentinin çok kısa sürede kırılmasına sebep oldu diyebiliriz. Yaşanan bu durum sadece kripto para piyasasında değil tüm ekonomi sektöründe olumsuzluklara yol açtı. Kripto para sektöründeki belirsiz hava ve dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını sonucu oluşan ekonomik kilitlenmeler, lider kripto para biriminin de fiyat hareketlerini etkilediğini birlikte gözlemledik. Peki şu andan sonrası Bitcoin için nasıl seyredecek? Yeni gelişmeler umut mu vaad ediyor ?

Novogratz: Bitcoin İçin Psikolojik Seviye 10.000 Dolar

Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz ve Real Vision Group Kurucusu ve CEO’ su olan Raoul Pal, Bitcoin (BTC)’ nin yaşadığı olumsuzlukların sebeplerini bir programda tartıştı.

Kara Perşembe’ nin ardından kendini toparlamış olsa da Bitcoin’ in en kısa sürede 10.000 dolar üzerine çıkması gerektiğini ifade eden ikili, mevcut ekonomiyle Bitcoin ‘ in de ilişkisini konuştular.

Halving dalgasının ardından BTC fiyatının iyiye gitmesi bekleniyordu. Fakat yaşanan olayları da göz önüne alan Novogratz ise mevcut ekonominin bu katkısını görmezden gelinmesi gerektiğini düşünüyor. Birçok yatırımcının yıl başlarında yaşadıkları nakit krizinin altını çizerek, nakitin güven veren bir varlık olarak ilk sırada olduğunu ifadelerine ekledi.

İkililerden bir diğer isim Raoul Pal ise lider kripto para birimi Bitcoin ‘ in 10.000 dolar psikolojik seviyeyi bir türlü kıramamasına dair fikirlerini paylaşıtı. Piyasanın son birkaç yılında yaşanan gelişmelerin üzerinde durdu. Pal, yatırımcıların Bitcoin (BTC) birikimlerinden her zaman karlı çıktığını ve aynı zamanda volatilitenin yüksek yaşandığı o anlarda ise satış yapmayı tercih ettiklerinden bahsetti.

Bitcoin Volatilitesi

Halving’ in ardından lider kripto para birimi Bitcoin volatilitede büyük bir düşüş yaşadı. Skew piyasalarının paylaştığı verilere baktığımızda, üç aydır Bitcoin’ in gerçekleşen volatilitesi yüzdelik oalrak 200’ den hemen hemene 50’ ye düşmüştü. Bu durum da BTC fiyatında yaşanan momentum eksikliğini ortaya çıkarmıştı.

Bütün bu durumların ardından ise Bitcoin yavaş geliştiğini ifadelerine ekleyen ve bu durumun aslında çok kritik olduğunu vurgulayan Novogratz, benimsemenin 18 ay kadar gerilediğini düşünüyor. Aynı zamanda Novogratz Bitcoin’ in 14.000 dolar seviyelerine ulaşmasının beklenenden çok daha çabuk gerçekleşeceğini ifade etti.