Geçtiğimiz günlerde sırasını Tether’e kaptırarak yatırımcıları hayal kırıklığı yaşatan Ripple yatırımcıları açısından tekrar umut vadedebilir. XRP 0,1949 dolar seviyesini test ederek yükselişe geçmeyi başardı. Bilindiği üzere geride bıraktığımız haftada sert düşüşler yaşayan kripto para birimi, bir türlü kendine gelemiyor. Geçen hafta 0,19 dolara kadar gerileyen XRP, tekrar 0,20 doların üzerine çıkma adına çok çabalasa da bunu başarması için ciddi bir alım baskısına ihtiyacı var. Tabi ki lider kripto para biriminin yükseliş ivmesi kazanması da Ripple için olumlu bir gelişme olacaktır ve 0,20 dolar direnç noktasını kırabilir.

Diğer yandan ise Ripple grafiğine baktığımızda ise tek bir testin ardından 0,20 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başaramazsa XRP yatırımcıları için zor bir süreç başlayabilir. 4 saatlik Ripple grafiğinin ortaya koyduğu sonuç ise, SMA100 ile 4 saatlik Bolllinger Bandı eğrisinin düşüş yönlü seyrediyor. Yani 0,20 dolar seviyesine yaklaştıkça müthiş bir satış baskının başlanacağı ve trendin tamamen düşüş yönlü olacaktır. XRP’ nin 0,1950 dolar seviyesinin üzerinde kalması gerekiyor aksi durumda ise 0,17 dolara kadar gerilemesi ise kaçınılmaz son olur.

Uzun süredir hareketsiz olan Ripple için yükselişi tetikleyecek başka bir haber ise Ripple ortaklarından geldi. Yaptığı açıklamalar ile oldukça merak uyandıran Mercury FX ‘ in yayınladığı gönderi ise XRP topluluğu için oldukça heyecanlı bir bekleyiş olduğunu gösteriyor. 

Ripple Yatırımcıları Ünlü Firmaya Güveniyor

Ripple’ ın önemli ortaklarından birisi olan Mercury FX yakın zamanda bir gönderi yayınladı. Yayınladığı gönderide XRP ilgilileri için oldukça ciddi ve heyecan verici haberlere sahip olduğunu ve yakın zamanda bunu yine paylaşacağını duyurdu. 

Aynı zamanda küresel ödeme firması olan Mercury FX’ in açıkalmaları ortaklığın genişletilmesini ima eden bir paylaşım olarak yorumlandı. Üstelik firma hala Ripple’ ın XRP tabanlı On- Demand –Liquidity (ODL) ürününün kullandıkalrını ifade etti.  Ripple’ın 300’ü aşkın otağı bulunuyor olsa da, büyük bir kısmının ODL ürünü için ortaklık konusuna ılımlı olduğunu biliyoruz. 

Mercury FX, XRP tabanlı ODL kullanmaya hala devam eden küresel ödeme firması. Firmanın ”heyecan verici” habere sahip olduğunu ifade etmesinin ardından, Ripple yatırımcıları topluluğunda ciddi bir meraka sebep oldu. İlerleyen günlerde bu müjdeli haberin açıklanacağını ve XRP fiyatı için ise yükselişi tetikleyebileceği de seçenekler arasında.