Kripto para piyasasının en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’ a  önde gelen fon yöneticilerinden birisi olan Steven McClurg güven duymadığını her fırsatta dile getirmeye devam ediyor.

Ethereum (ETH) ağı merkeziyetsiz finans uygulamalarının bir anda tanınıp, bilinmesi ve oldukça hızlı kazandırması ile gündeme düştü. Başlangıcı Compound olan kazanç zincii Balancer ile devam ediyor aynı zamanda sürecin ne zaman biteceği bilinmemektedir.

Blockchain analiz firması olan Santiment de konuya dair açıklamalarda bulundu. Ünlü firma yaptığı araştırmada ağdaki yeni oluşturulan adreslerin ilerleyen her günde 100.000 adet arttığını ifade ediyor. Gelmiş geçmiş rekor ise 2018 yılında boğa sürecinde günlük 116.000 olarak kayıtlara geçmişti. Ethereum (ETH) ise bu rekora bir hayli yaklaşmış durumda.

Fiyat her ne kadar 250 doların altında olsa dahi Ethereum ağındaki bu gelişmeler bir çok analisti ikna etti diyebiliriz. Aynı görüşte olmayan ünlü isim ise Steven McClurg.  Ethereum (ETH)’ yi hala oldukça güvensiz bulan ünlü yönetici son zamanlarda yaptığı bir röportajda buna yönelik açıklamalarda bulundu.

Steven McClurg: Ethereum Çare Değil

Exponential Investments’ ın Cıo’ su olan Steven McClurg, kısa süre önce verdiği bir röportajda Ethereum (ETH)’ un doğru bir yatırım olmadığını vurguladı. Ethereum’ un oldukça pahalı gas ücretinin ve ağda yaşanan tıkanıklık sorununun çok daha büyük bir dert haline geleceğini belirten McClurg, ETH fiyatının düşüklüğünün bile bu duruma çare olamayacağını ifade ediyor.

Medium üzerinden yayınlanan gönderisinde ise McClurg, Ethereum (ETH) ağı işlem ücretlerinin pahalılığından ve aynı zamanda bu durumun uzun vadede çözülemeyeceğinden bahsetti. Ethereum (ETH) ile Bitcoin (BTC)’ yi ıyaslayan McClurg, ETH’ nin BTC gibi sabit bir para politikasının olmadığını belirten ünlü yönetici, uzun vadede enflasyon oranının nasıl seyredeceğinin belirsiz olduğunu ifade etti.

Etherum (ETH) Teknik Analiz Sonucu Yorum

 Ethereum (ETH) teknik analizine baktığımızda ise uzun vadede Ethereum (ETH) için yaşanan bütün bu durumlara rağmen yükseliş elde edeceğini gözlemliyoruz. Piyasanın bilindik birçok ünlü analisti aynı fikri paylaşıyor. Üstelik ETH 2.0 geliştirmesinden alınan haberler sonucu yatırımcıların ilgi artışı da bu durumu destekliyor diyebiliriz.