XRP transfer hacmini arttırırken, farklı şeylerle de gündeme gelmeyi sürdürüyor. Bir dava ile daha gündeme gelen Ripple, bu kez XRP transferler konusu ile alakalı olarak eleştiriye maruz kaldı. Binance ve Bithumb borsaları arasında büyük miktarlarda  XRP gönderimi gerçekleştirildi. Son gündeki XRP hareketlenmeleri Ripple’nin de gerçekleştirdiği işlemler ile toplam 261 milyon XRP’yi aştığı görülüyor.

Yatırımcılar Tarafından XRP Transfer Konusu Gündeme Getiriliyor

Yatırımcıların aklında ise; bu transferler Bugünlerde 0,21 dolar seviyesiyle savaşan XRP’nin satış baskısını artırmak için mi yapılıyor belirsizliği yaşanmakta. Diğer transferler arasında Ripple’nin 30 milyon adet XRP’yi BitGo cüzdanına aktardığı görülmekte. Bunun, ilerleyen günlerde yatırımcılar açısından nasıl bir etki göstereceği de merak konusu. Diğer yandan, Bitcoin’deki kur dalgalanmalarının XRP’de dahil olmak üzere diğer koinleri etkilemesi bekleniyor.

Son dönemlerde durgun tavır sergileyen Ripple bu boyutta riskli transferle gündemdeyken  üçüncü büyük kripto para birimi olmasına rağmen bir düşüş beklenmekte. XRP/USD işlem çiftinin satış baskısına maruz kaldığı görülmekte ve buna istinaden bu fiyatı 0,20 dolar altına çekebileceği öngörüler arasında. Elbette bunları iddia edenlere karşı, tam tersinin olacağını düşünen uzmanlar da mevcut. 

Ripple’ın Patronu Açıklama Yaptı

Öte yandan Ripple‘ın CTO’su David Schwartzın sosyal medyasında gerçekleşen bir konuşma ile eleştirilere cevap verdi. Decrypt’in yapmış olduğu haberde ilk olarak XRP transfer işlemlerinin %98’inin boş işlemler olduğu ve herhangi bir transfere ev sahipliği yapmadığı vurgulanmıştı. Bir XRP yatırımcısı ve topluluğun önemli isimlerinden olan XRPBobaFett konu hakkında sosyal medyada paylaşığı gönderide bunun teyit edilmesini istedi. 

Buna karşılık David Schwartz da ilgili gönderinin altına yazmış olduklarıyla bu işlemi teyit etti. XRP transfer işlemlerinin çok hızlı ve ucuz olduğunu, ağın da çok fazla kapasiteye sahip olduğunu ve bu sebeple neredeyse sıfır değere sahip işlemlerin yapıldığını vurgulayan Schwartz aynnı zamanda söylemleriyle ağın kapasitesine dikkat çekti. Schwartz’ın açıklamaları, daha çok konuşulacağa benziyor.

Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve teknokoin.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.