Umut vadeden tahminler sonrası, Bitcoin borsalarında hareketlenme bekleniyor. Piyasanın bilindik isimlerinden birisi olan ve aynı zamanda Galaxy Digital CEO’ su Michael Novogratz açıklamalarda bulundu. CNBC’ ye verdiği bir röportajında, lider kripto para birimi Bitcoin’e ilişkin, önceki zaman dilimlerinde de dile getirdiği fiyat tahminini tekrarladı. 

Bitcoin (BTC) için 10.000 doalr psikolojik direnç noktasını kırdıktan sonra 20.000 dolar seviyesine kadar yükseleceğini dile getiren Novogratz, tahminindeki kararlılığı devam ettirdi. 

Umut Vadeden Tahminler Piyasayı Hareketlendirebilir

Lider kripto para biriminin 10.000 dolar seviyesini kırdıktan sonra sırasıyla 14.000 doları ve ardından 20.000 dolara ulaşabilir. Ünlü milyarder, buunun imkansız olmadığını ve bu durumun yalnızca bir hayal olmadığını vurguladı. Ünlü isim, BTC’nin ilerleyen günlerde ödeme aracı olarak kullanımın artacağını da sözlerine ekledi. Bilindiği üzere Bitcoin (BTC) ilk zamanlarında yatırım aracı olarak görülüyordu. Son birkaç yıldır ise ödeme aracı olarak kullanımı artmaya ve ismini duyurmaya başladı. 

Ünlü milyarder, aynı zamanda kripto para sektöründe yaşanan ayrımın ve rekabetin arttığını belirtti. Ayrıca, Çin’ in kendi dijital para birimini çok yakın zamanda piyasaya süreceğini de ifade etti. 

BTC’nin Yükselişini Başka Neler Etkileyecek 

Paypal ve Venmo’nun da Bitcoin (BTC) kullanımına dair büyük bir adım atacağı söylentileri yayılmaya başladı. BTC’ nin doğrudan PayPal ile entegre edilmesi sonucu kripto para sektöründe yaşanan rekabetin Bitcoin’ in lehine değişebileceği düşünülüyor.

PayPal haberlerinin ardından, BTC’nin hemen yükselişe geçmesi de bu gelişmenin fiyatlanmayı beklediğine işaret ediyor. Öte yandan, önde gelen bir başka kripto para analisti Elixium da Bitcoin için yorumlarda bulundu. Bitcoin volatilitesinin bir ipucu verdiğini dile getirdi. Umut vadeden tahminler ile birlikte Bitcoin’in gelecekteki durumu da merak konusu.

Lider kripto para birimi Bitcoin, yaklaşık bir aydır 9.000 dolar ile 10.000 dolar arasında sıkışıp kalmıştı. Bollinger bandı grafiklerine bakılarak, Bitcoin (BTC) için hala bir trend çizilemediğini gözlemliyoruz. Aynı zamanda balinaların da büyük bir kararsızlık içerisinde olduğunu söylemek mümkün. Bollinger Bandı genişliğine göre volatilite 0,08 seviyesine gelmiş durumda. 

Elixium da, konuya dair yaptığı açıklamada; Bitcoin ‘in volatilitesinde bu denli değişimler görülmesinin aslında gerçek hareketlenme sinyali olduğunu belirtiyor. Bu iddiaların gerçekliğini, ilerleyen günlerde gözlemleyebiliriz.