Ünlü Analist Bitcoin Düşecek İddiasında Bulundu

Bitcoin düşecek iddiasında bulunduğu dönemlerde, başarılı tahminleriyle dikkat çeken isimden yeni bir tahmin daha geldi. Daha öncelerde yaptığı tahminlerle hem eleştiriye maruz kalan isim yine çok konuşulacağa benziyor. Pek çok tahmininde haklı çıkan ünlü isim Dave the Wave, Bitcoin için bir tahminde bulundu. 

2019 yılında BTC için 10.000 dolardan 6.400 dolara gerileyeceğini ifade ede ünlü analist bu tahmininde haklı çıkmıştı. Yaptığı her tahminde gündeme gelen isim yine açıklamalarda bulundu. Doğru tahminlerinin ardından ününe ün katan analist, 2020 başlarında da Bitcoin için 11.000 dolar seviyelrine yükseleceğini belirtmişti. Ardından ise 8.000 dolar bandına gerileyeceğini söylemişti ve bu tahminlerinde haklı çıkmıştı. 

Şimdi ise yine merak konusu olan BTC fiyatı için takipçileri ünlü analistten yeni bir tahminde bulunmasını istedi. Ünlü analist ise BTC fiyatı için düşüncelerini takipçileri ile paylaştı. Dave, BTC’ nin 6.700 dolar seviyelerine kadar düşeceğini ifade etti. 

Ünlü Analistin Bitcoin Düşecek Tahmini Tartışmalara Neden Oldu

Ünlü analist Dave the Wave’ e göre Bitcoin grafiğinde alçalan üçgen formasyonu yavaş yavaş oluşuyor ve aynı zamanda %38 oranında Fibo ile birlikte BTC’de satış baskısının artmasına sebep olabilir. Lider kripto para birimi BTC, 9.800 dolar seviyesini kırmayı başarırsa BTC için bu tahminin geçersiz olacağını söyleyen ünlü analist, şu an için 9.500 dolardan işlem gören lider kripto para biriminin 300 dolar kadar bir yükselişin getirisi olarak BTC’nin ralli eşiğine gelebileceğini fakat bu durumun gerçekleşmemesi durumunda ise 6.000 dolar seviyesini görmesinin mümkün olduğunu düşünüyor. 

Öte yandan ise yine tahminleriyle çok konuşulan John Bollinger de konuya dair yorumlarda bulundu. Kripto para sektörü hakkında yaptığı tahminler ile oldukça tanınan bir isim olan John Bollinger aynı zamanda Bollinger Bandı indikatörünün de yaratıcısı olduğunu söylemeliyiz. 

Bitcoin Fiyat Tahmini Nedir? Bitcoin Yükselecek Mi?

Ünlü tekniz analizci olan John Bollinger yakın zamanda bir paylaşımda bulundu. Yaptığı paylaşımda beklenen ralli için ne gerektiğini açıkladı. Bitcoin’in çok kritik bir dönüm noktasına yaklaştığını belirten Bollinger, psikolojik direncin yani 10.000 dolar seviyesinin kırılmasının ardından ciddi bir ralli gelebileceğini ifade ediyor. 

Bilindiği üzere lider kripto para birimi Bitcoin 3.700 dolar seviyelerine geriledikten sonra 10.000 dolar seviyesini birkaç kere kırmış olsa da kısa sürede 10.000 dolar seviyesinin altına düştü. Bundan ötürü asıl psikolojik direncin 10.000 dolar seviyesi olduğunu söyleyebiliriz. 

Aynı zamanda Bollinger ile aynı fikirde olan bazı analistler ise direnç noktasının 10.400 dolar olduğunu ifade ediyor. İlk olarak 10.000 dolar ardından ise 10.400 dolar seviyelerini kırmayı başarırsa lider kripto para birimi BTC’ nin  rekor seviyeye ulaşabileceğini söyleyebiliriz. Yani bazı uzmanlar Bitcoin düşecek iddiasında bulunsa da pek çok analist de tam tersini savunuyor.