Ünlü Analistin BTC için yaptığı tahmin olay yarattı. BİTMEX’in uzman analistlerinden olduğu bilinen ve aynı zamanda kripto para yatırımcısı olan AngeloBTC, sosyal medya plaformu Twitter üzerinden Bitcoin fiyat tahmininde bulundu. Ekim ayına kadar Bitcoin’ in 16.000 dolar seviyesine ulaşacağını ifade etti. Açıklamalrını ise paylaşımında yer alan grafikle desteklerken, ‘’çizelgeler asla yalan söylemez’’ ifadesini kullanarak bu durum hakkında ne kadar emin olduğunu takipçilerine aktardı. Açıklamalrında BTC son günlerde düşüşe geçmiş olmasına rağmen son on yılın en çok kazanım sağlayan varlık olduğunun da altını çizdi. 

AngeloBTC daha önce Nisan ayında da Bitcoin fiyatı için 2017 yılıyla kıyaslayarak bir tahminde bulunmuştu. BTC için fiyatın 30.000 dolar seviyelerine kadar çıkabileceğini söyleyen AngeloBTC; bilindiği üzere 2019’ da Kasım ayındaki Bitcoin tahmininde haklı çıkmıştı. 2019 yılının Kasım ayında BTC 6.000 dolar seviyesine gerilemişti ve bunu öncesinde paylaşımlarında belirten AngeloBTC; bu kez 30.000 dolarlık tahmininde de haklı çıkacak mı ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz. 

Tahminler Bu Yöndeyken BTC İçin Güncel Fiyat Ne?

Geçtiğimiz günlerde inanılmaz satış baskısına uğrayan Bitcoin (BTC)’nin 8.800 dolar seviyelerine kadar gerilediğine şahit olduk. Kısa süreli de olsa bu durumun sebebi 11 yıldır hareketsiz cüzdanın şüpheli 50 BTC’lik hareketlenmesiydi. Önce 40 BTC ardından 10 BTC’ lik işlem gerçekleşmesi yatırımcılar üzerinde endişe uyandırmıştı. Piyasada endişenin yanında yaşanılan belirsizlikten ötürü bir satış baskısı yaşanmıştı. Bu durum BTC’ nin aniden sert bir düşüş yaşamasına sebep olmuştu. 

Bu düşüş her ne kadar kısa süreli de olsa BTC kendini toparlamış değil. 9.000 doların üzerine çıkmış olsa da beklentiyi karşılayamadı. Aslında yaşanılan bu olayın ardından BTC’ ye olan güvensizliğin hala piyasada var olduğu görüldü. Bu güvensizlik ne zaman bitecek belirsiz. Diğer yandan bu bahsi geçen BTC’lerin Satoshi Nakamoto’ ya ait olması durumunda ise işlerin daha da karışacağı düşünülüyor. Bunun sebebi ise Satoshi Nakamoto’ ya ait 1 milyondan fazla BTC bulunuyor ve eğer elindeki BTC’leri satmak isterse bu durumdan piyasanın hiç de iyi etkilenecek olmaması.