Uzman analistlerin XRP yorumu, yatırıcımların dikkatini çekti. En büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple bilindiği üzere 2018 yılındaki ayı piyasasından en çok zarara uğrayan para birimiydi. Geçtiğimiz günlerde birçok kripto para birimi yükselişte olmasına karşın XRP ise en yüksek seviyesinden  %94 daha düşük seviyede işlem görüyor. Yatırımcılar hala umutlarını kaybetmiş değil. Birçok yatırımcı bu düşüşlerin ralli için hazırlık olarak değerlendirse de analistlerin birçoğu XRP’ nin daha da düşüp asıl dip noktası yaşayacağını söylüyor. 

Kripto para piyasasının bilindik isimlerinden ‘’il Capo of Cryto’’ sosyal medya platformu Twitter’ da yaptığı bir paylaşımda XRP makro fiyat seyrinin inanılmaz bir şekilde Waves’ e benzediğini ifade etti. Waves, XRP’ ye benzer şekilde sert bir yükselişin ardından düşüşe geçmiş ve sonrasında dibi görmüştü. Benzerliği vurgulayan analist ilerleyen günlerde XRP fiyatının 0.10 dolar seviyelerine kadar düşeceğini söylüyor. Bir başka kullanıcıve bilindik yatırımcı olan  ‘’Feras Y’’ ise konuya dair XRP’nin 851 gün boyunca düşüş seyrinde olduğunu ve önemli destek seviyesini elinden kaçırdığına yönelik açıklamalrda bulundu. 

XRP’deki Son Durum ve Uzmanların XRP Yorumu

Kısa süreliğine 0,20 doların üzerinde kalmayı başarmış olsa da XRP %5 oranındaa bir düşüş yaşayarak 0,19 dolara gerilemiş bulunmakta. Bitcoin (BTC)’ in de ani beklenmedik düşüşü ve 9.800 dolar seviyesinden 9.000 dolar bandına düşmesi, XRP’ de satışlarını tetiklemiş olabileceğini düşündürüyor. XRP’ de haftalardır beklenen hareketlenmenin gelmemesi de yatırımcıları tedirgin ediyor. Ve ilgiinin Tether’ e kaymasına sebep olduğu gözlemleniyor. Fiyatı yükseltebilecek hiçbir olumlu gelişme yaşanmıyor. Üstelik bu düşüşün bu seviyelerde kalmayıp daha dip noktasının da yaşanabileceği konuşuluyor. 

XRP/USD işlem çiftine baktığımızda ise XRP 0,19 dolarda kalması gerekiyor. Aksi durumda ise sıradaki hedefler 0,17 dolar ile 0,13 dolar. İlerleyen günlerde XRP ağında çok daha fazla düşüş yaşanacağını söyleyebilriz. Uzmanların XRP yorumu çelişkili olsa da, düşüş yaşanabileceğini söyleyen uzmanlar da mevcuttu.

Hızlı Düşüşün Asıl Sebebi Ne?

XRP grafiğindeki RSI indikatörü ile MACD indikatörünün belirgin düşüşü ortada. Ayrıca XRP’ nin 0,21 dolar seviyesindeki direnç noktasını kıramaması da bu düşüşe bir etken. Haklı olarak yatırımcıları alışa teşvik edecek bir hareketlenme haftalardır gelmiyor. Kısa vadede gelecek gibi de durmuyor.