Blockchain ile XRP (Ripple) cephesi için elde edilen veriler gündemin konusu oldu. Aynı zamanda Blockchain, işlemleri şeffaf bir şekilde gösterdiği için oldukça faydalı bir özelliğe sahip notunu da düşmemiz gerekir.

Aktarılan son verilere göre, Ripple (XRP) balinalarının, küçük yatırımcıların sattıkları XRP’leri alıyor. Geride bıraktığımız günlerde Ripple balinalarının birikimlerinden hemen sonra ciddi boyutta bir fiyat hareketi yaşanmıştı. Acaba yine benzer bir tabloyla mı karşı karşıyayız ? Yaşanan bu süreç ciddi hareketlenmenin başlayacağına yönelik sinyaller mi ?

XRP (Ripple) Cüzdanı İle Blockchain Hakkında

Ripple, Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) birimleri gibi dağıtık defter olduğu biliniyor. Ayrıca Blockchain dağıtık defter teknolojisinin en avantajlı yanının sağladığı ve sunduğu şeffaflık olarak belirtiyor. İlgili her kimse aradığı bilgilere istediği zaman ve oldukça çeşitli yollarla erişebiliyor. Şu anki Blockchain verileri  ne miktarda kaç işlem yapıldığına dair bilgiler içeriyor. Bunun yanı sıra cüzdan ile birlikte cüzdanda ne kadar kripto para birimi barındırdığına yönelik ayrıntıları da içermektedir.

Ripple işlemleri de benzer bir şekilde işliyor ve aynı zamanda bu ayrıntılı bilgilerin hepsi Ripple ağında görülebiliyor. Yaşanan bu durumdan ötürü Ripple balina cüzdanları ile küçük yatırımcılar arasında bir fark olduğu ortaya çıkıyor ve dolayısıyla çeşitli fiyat tahminleri konuşuluyor.

Ripple Fiyatı Büyük Bir Yükselişe Mi Geçecek?

Blockchain’den elde edilen verilere göre 175.000 ila 775.000 arasında Ripple’a sahip hesapların hemen hemen tümü hızlı bir birikime başlamış durumda. Aynı zamanda 3.000 ile 15.000 XRP barındıran küçük cüzdanların bir kısmı XRP satışı yapıyor diğer kısmı ise XRP’ lerini saklamaya devam ediyor. Ripple balinalarının cüzdan sayısı ağın %0.1 ve %0.5 aralığında iken; küçük yatırımcılar %4 ile %10 gibi daha büyük bir orana sahipler. Bütün bu verilere rağmen ağdaki satışların birçoğu balinalar tarafından alınıyor diyebiliriz. Yaşanan bu durumlara baktığımızda ise geride bıraktığımız zaman diliminde buna çok benzer hareketlerin sonucunda Ripple fiyatı büyük bir yükseliş elde etmişti.Yine bu süreç yaşanırsa analistlere göre Ripple (XRP) fiyatı 14 dolar seviyelerine kadar ulaşabilir.

Bu sinyaller gerçekten de bir yükselişe sebep olur mu olmaz mı ilerleyen günlerde göreceğiz. Şu an için Ripple’ ın bu hareketlenmeleri kripto para piyasası için en çok merak edilen konulardan birisi olduğunu söyleyebiliriz.